Beslenme Düzeni

Biz size sağlıklı kilo alma veya kilo vermede beslenmenizde neler yapmalısınız neler ile karşılaşırsınız ile ilgili bilgiler verip sorularınızı yanıtlıyoruz.Kilo vermede dikkat edlimesi gerekilen kuralları?,ara öğünlerde ne tüketilmeli?,yatmadan önce ne yemeli? gibi vb sorularınızı yanıtlıyoruz.

Daha Fazlası
 

Protein İçeren Besinler

Kilo vermek,kilo almak veya kas yapmak vücut geliştirmek için olduğu kadar sağlıklı yaşamak içinde kaliteli sağlıklı beslenmek,oldukça önemlidir.
Kaliteli sağlıklı beslenme içinde ise proteinler önemli yer tutar.Çünkü proteinler vücudumuzdaki hücrelerin temel yapısal bileşenidir.Enerjimiz %10-15 kadarını gıdalardan aldığımız proteinlerle karşılarız.Ayrıca vücuttaki hasarların onarımında kas oluşumunda bağışıklık sistemini güçlendirmede ,hormon ve enzimlerin yapımında da protein kullanılır.
Proteinler hem bitkilerde hemde hayvansal gıdalardan alınabilir.Ancak bitkilere kıyasla hayvansal gıdalar,vücudumuzun ihtiyaç duyduğu aminoasitleride içerir.Bu yüzden günlük ihtiyacımıza kilomuza yaptığımız egzersize göre değişen miktarlarda hayvansal veya bitkisel kaynaklı protein tüketmemiz gerekir.

Daha Fazlası
 
 

Sağlıklı Kilo AlmaKilo alma vucudunuzun günlük bir rutini vardır yani hiç spor yapmasak dahi vucudumuzun yaktığı kalori miktarı vardır Kilo alma sorunu daha çok beslenme dengesizliği ve metabolizması hızlı çalışan hareketli kişiler yeterli kalori alamadığı için kilo alma durumuyla karşı karşıya kalırlar Fitmiyiz ailesi olarak üyelerimizin kalori açığının hesaplanarak spor eşliğinde sağlıklı kilo alımı sağlanmaktadır

Daha Fazlası
 
 
 

Kişiye Özel Beslenme Programları

Kişiye özel beslenme programlarında Kişinin kilosuna göre metabolizmaya vb etkenlere göre hazırlanmasıdır.. Örnek 60 ile 70 kilo arası için vücut ölçülerine göre hazırlanan diyet programları her kilo aralığı için uzmanlarca hazırlanmış bu programla sizler için en uygun olanı belirleyip diyet programına sadık kalarak uygulayın ve kısa zamanda istediğiniz vücudu başarılı bir şekilde elde edin

Daha Fazlası